Smaczne zupy

18 marca gotowaliśmy zupy. Duże wyzwanie dla małych i dużych, a byli nimi: Dawid Czapla z klasy 2 (lat 9) z Tatą Darkiem, Paulinka Gajek z klasy 5 (lat 11) z Mamą Emilką, Marianna Sztupecka z klasy 1 (lat 8) z Mamą Małgorzatą, Alicja Banasiak z klasy 5 (lat 11) z Mamą Magdaleną, Filip Maślankiewicz z klasy 2 (lat 8) z Mamą oraz Mikołaj Makowski z klasy 6 z Mamą Renatą.

Zadanie było trudne – bo jedna z zup była losowana, a druga – mogła być daniem popisowym drużyny.

Drużyny przygotowywały: Marianna z Mamą – zupę krem z borowików (danie losowane) oraz zupę krem z białych warzyw, Filip z Mamą – zupę krem z buraków (danie losowane) oraz zupę cebulową, Paulinka z Mamą – zupę indyjską (danie losowane) oraz zupę krem z pomidorów, Mikołaj z Mamą – zupę krem z brokułów (danie losowane) oraz zupę krem cebulową, Dawid z Tatą – kapuśniak (danie losowane) oraz zupę krem z pomidorów, Alicja z Mamą – zupę krem z pomidorów (danie losowane) oraz zupę krem marchewkową z prażonymi migdałami.

Dyskusje w jury trwały długo bo dania były wyjątkowo pięknie podane. Jednakże jury w składzie: Marcin Stachecki, Kamila Basińka oraz Izabela Konopińska najbardziej smakowała zupa indyjska przygotowana przez Paulinkę z Mamą, zupa marchewkowa w wykonaniu Alicji z Mamą oraz kapuśniak przygotowany przez Dawida z Tatą.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a z wyróżnionymi drużynami widzimy się podczas odcinka finałowego, który zaplanowany jest na początek czerwca.

 

Share with your friends

Submit

Akcja w 2019 roku wspierana jest przez Urząd Miasta Łodzi.