Deserowy zawrót głowy

Dzisiaj w naszej szkole zapanowała „moda na słodkości”. W kolejnej odsłonie konkursu SMACZNIE ZDROWO KOLOROWO uczestnicy mieli za zadanie przygotować deser. Słodkości przyrządzili: Klara Sulej (klasa 3) z kuzynką Magdą, Basia Niewiadomska (klasa 1) z Mama, Dominika Makowska (klasa 6) Mamą, Tola Wlazińska-Goc (klasa 1) z Babcią, Weronika Koterbicka (klasa 1) z Mamą, Ibrahim Baaj (klasa 1) z Mamą.

Na talerzach pojawiły się: tiramisu, tarta z musem czekoladowym i bananami, gruszki, granat w białej czekoladzie, suflet, ciasto francuskie z jabłkiem, mus z kiwi i mango, sernik straciatella, szarlotka z lodami, pralinki, owoce leśne z pierzynką, kunafa.

Słodki wyścig zwyciężyła Basia z klasy 1 z Mamą. Do finału przeszła również drużyna Klary (klasa 3) z Kuzynką Magdą. Wszystkie desery okazały się niebiańsko smaczne. Była to udana wycieczka do najsłodszego zakątku książki kucharskiej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy smacznego.

Dziękujemy naszemu Sponsorowi: Hurtowni Selgros Cash&Carry oraz naszemu kulinarnemu guru: Marcinowi Stacheckiemu z Restauracji u Szwajcara.