Dania miesne – relacja

13 maja po raz kolejny w naszej szkole zagościł “kulinarny zawrót głowy”. W konkursie udział wzięli: Patryk Graczyk (klasa 1) z Babcią, Jan Makowski (klasa 2) z Mamą, Sara Gajek (klasa 2) z Tatą, Tola Wlaźlińska – Goc (klasa 1) z Ciocią, Jakub Frątczak (klasa 5) z Mamą oraz Szymon Karczmarski (klasa 5) z Mamą.

Tym razem na “widelcu” uczestników pojawiło się danie główne. Sala gimnastyczna naszej szkoły wypełniła się aromatem ziół i przypraw ze wszystkich stron świata. Rywalizacja była pełna emocji i zapachów. Na talerzach kucharze wyczarowali: stek z polędwicy wołowej z sosem pieprzowym, polędwiczki wieprzowe w sosie borowikowym, Strogonow, łosoś z salsą z mango i schab po mediolańsku, rolada z indyka z suszonymi pomidorami z sosem szpinakowym. Zwycięskie danie przygotował Patryk Graczyk z Babcią. Do finału zakwalifikowali się: Patryk z Babcią, Tola z Ciocią oraz Jakub z Mamą.

Ja zwykle produkty do realizacji dań zapewniła nam Hurtownia Selgros Cash&Carry. Tym razem w roli jurorów zasiedli: Marcin Stachecki (Restauracja U Szwajcara), Kamila Basińska (Telewizja TOYA), Krzysztof Jeziorski (Telewizja TOYA), Piotr Smulski (Restauracja Rajskie Jadło), Justyna Bażantowicz (Restauracja Rajskie Jadło) oraz Izabela Konopińska (BartolniAir).

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!