Finał akcji

Zapraszamy na czwarty już finał akcji Smacznie Zdrowo Kolorowo.

Drużyny, w ciągu 2 godzin, będą musiały przygotować 4 dania: przystawkę, zupę, danie główne oraz deser.

Wielki FINAŁ 24 maja 2017 roku, zaczynamy o godzinie 12:00 (drużyny spotykają się wcześniej, o godzinie 10:50).

W jury między innymi Mikołaj Rey – uczestnik kulinarnego show MasterChef, Konrad Podkówka – przedstawiciel Restauracji Rajskie Jadło, Radosław Kędzierski – Gazeta Wyborcza, Agnieszka Włodarczyk – uczeń szkoły nr 153 w Łodzi.

A gotują, z osobą dorosłą, finaliści poszczególnych kulinarnych spotkań: Karol Jaranowski (klasa1a) z Babcią, Olga Czylkowska (klasa 1b) z Tatą, Marta Maciejak (klasa 2b) z Mamą, Marta Grzesiak (klasa 1b) z Mamą, Rysio Kubicki (klasa 2a) z Mamą, Nela Kapica (klasa 3) z Tatą, Basia Prośniak (klasa 4) z Tatą, Janek Makowski (klasa 4) z Mamą, Klara Sulej (klasa 6) z Ciocią.

Prosimy wziąć ze sobą blendery oraz swoje ulubione garnki i patelnie. Drużyny gotują z podanych wcześniej składników.

Spotykamy się za tydzień, w środę, w małym rynku Manufaktury (od strony ronda, przy Restauracji Rajskie Jadło, przygotowanie od 11:00, samo gotowanie od godziny 12:00).

Gry i zabawy edukacyjne oraz kulinarne dla dzieci:
– tańce (prowadzenie: Dariusz Brzostowski – trener tańca towarzyskiego),
– mini warsztaty kulinarne dla dzieci (prowadzenie: Marta Pruszyńska – szef kuchni restauracji AleLipa Na Polesiu w Łodzi),
– warsztaty plastyczne dla dzieci – biżuteria z makaronów (prowadzenie: Zuzanna Kabała – artysta plastyk – studentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi),
– warsztaty plastyczne dla dzieci – wyklejanki z wykorzystaniem przypraw (prowadzenie: Natalia Świątek, przyprawy udostępni Galeria Smakosza),
– kącik małego krawca – szycie prostych serwetek na stół (prowadzenie: Magdalena Krawczyk – nauczyciel techniki w Szkoła Kornelówka)
– warsztaty plastyczne dla dzieci – origami – artystyczne składanie serwetek (powadzenie: Agnieszka Gołembiewska – nauczyciel przedmiotów artystycznych, pasjonat orgiami),
– mini ziołowy ogródek – sadzenie małych ogródków ziołowych (powadzenie: Katarzyna Krasoń – nauczyciel przedmiotów przyrodniczych),
– malowanie twarzy dzieci motywami roślinnymi – we współpracy ze Łódzką Szkołą Mody – Kosmetologii – Fryzjerstwa ESZ Anagra.